Proces projektowania wnętrz

Czy naprawdę potrzebujesz projektanta wnętrz?

Być może wiesz, czego chcesz, ale nie wiesz, od czego zacząć. Profesjonalny projektant przeprowadzi Cię przez proces projektowania z dobrze przemyślanym planem, który pomoże Ci uniknąć kosztownych błędów, takich jak zbyt duże meble, nieodpowiednie kolory i wykonawcy, którzy nie wykonują wysokiej jakości pracy. Wprowadzą Cię w nowe pomysły i rozwiązania.

Cel

Celem jest uniknięcie typowych pułapek i kosztownych błędów. Profesjonalny projektant wnętrz pomoże Ci na wszystkich etapach projektu, abyś czuł się komfortowo ze swoimi decyzjami. Będą z Tobą współpracować, aby upewnić się, że Twój projektowanie wnętrz online jest nie tylko piękny, ale także praktyczny i funkcjonalny.

Istnieje kilka kroków, które są zawarte w tym procesie. Są one następujące:

Wstępna konsultacja

Na miejscu projektu odbywa się spotkanie, podczas którego można zobaczyć przestrzeń i porozmawiać o funkcjach przestrzeni i stylu projektowania. Proces ten umożliwia formułowanie pomysłów. Obejmuje przegląd książki pomysłów, która ilustruje różne style projektowania i schematy kolorów. Następnie projektant przeanalizuje wyniki, aby określić konkretny styl, tak aby przestrzeń była odzwierciedleniem Ciebie i Twojej osobowości.

Opłaty za projekt i propozycję

Na podstawie wstępnej konsultacji przedstawiana jest szczegółowa propozycja określająca zakres usług do wykonania. W zależności od zakresu zlecenia wyróżniamy dwa rodzaje opłat. Jednorazowa opłata za projekt lub opłata ryczałtowa lub opłata godzinowa. Zwykle w tym czasie przed przystąpieniem do projektu żąda się wynagrodzenia. Omówione zostaną również bardziej szczegółowe pytania dotyczące Twoich potrzeb, wykorzystania przestrzeni i budżetu.

Szczegółowe pomiary

Po zaakceptowaniu propozycji następuje konsultacja uzupełniająca w celu szczegółowych pomiarów i oceny istniejących warunków i wyposażenia. Jeśli istnieją plany projektu, należy je przedstawić w tym momencie.

Planowanie przestrzeni

Proponowany i dyskutowany jest dwuwymiarowy plan przestrzenny uwzględniający konkretne potrzeby i funkcje projektowanego obszaru.

Prezentacja koncepcyjna

Na podstawie wcześniejszych spotkań przedstawiany jest wstępny projekt koncepcyjny. Różne elementy są przedstawione za pomocą zdjęć, szkiców, zdjęć z czasopism i próbek wykończeń, takich jak podłogi, blaty, szafki, wykończenia ścian i okien, oświetlenie i sprzęt, aby pomóc zwizualizować ogólny plan. Po zaakceptowaniu i zatwierdzeniu koncepcji może odbyć się kilka spotkań w salonach wystawowych lub na miejscu projektu w celu obejrzenia dodatkowych próbek. Konkretne szczegóły są omawiane bardziej szczegółowo podczas tej fazy.

Budżet/szacunek

Wstępny budżet jest przygotowywany na podstawie materiałów i pomysłów projektowych zaproponowanych podczas prezentacji koncepcji. W tym momencie budżet jest oceniany i analizowany. Po uzgodnieniu pozycji tworzone są zamówienia zakupu, które są składane u producentów i wykonawców. Śledzenie zamówień obejmuje: śledzenie i czasy realizacji, dostawy i koordynację wykonawców.

Zarządzanie projektami

Wykonawcy są rekomendowani na podstawie projektu. Wykonawca przedstawi wynegocjowaną ofertę opartą na aktualnych wartościach rynkowych i oceniony zostanie harmonogram projektu przebudowy. Przeprowadzane są spotkania przed i po budowie oraz wizyty na miejscu w trakcie budowy, co zapewnia spełnienie założeń projektowych i utrzymanie poziomów jakości.

Instalacja

Nadzór nad faktycznym rozmieszczeniem mebli i instalacjami jest nadzorowany, zapewniając odpowiednią lokalizację i jakość.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *